تحصیل در مقطع دکتری در هلند رایگان می باشد . ادامه مطلب

اخذ پذیرش در مقطع دکتری (پژوهش محور) در کلیه رشته‌های علوم انسانی‌ از هلند
امتیازات تحصیل در هلند:
۱تحصیل در مقطع دکتری در هلند رایگان است. این در حالی است که بسیاری از کشور‌های اروپایی‌ برای دوره دکتری سالانه حدود ۱۷۵۰۰ یورو شهریه اخذ میکنند یعنی برای پنج سال تحصیلی ۸۷۵۰۰ یورو که معادل ۲۶۰ میلیون تومان می باشد ، از دانشجو شهریه می گیرند.
۲پژوهش در تمامی‌ رشته‌ها به زبان انگلیسی انجام میشود. به این ترتیب دانشجوی مورد نظر از خواندن زبان هلندی بی‌ نیاز می‌باشد. در صورتی که در بسیاری از کشور‌ها باید یک تا دو سال اول را به فراگیری زبان رایج آن کشور پرداخت.
۳دانشگاههای هلند از استانداردهای علمی بسیار بالایی بخوردارند به طوری که در میان بیش از یک صد و چند هزار دانشگاه معتبر جهان برخی‌ از دانشگاه‌های هلند، در بسیاری از رشته‌ها رتبه‌های دو رقمی‌ و در برخی دیگر، رتبه ی سه رقمی‌ دارند. مدراک دانشگاههای هلند بدون استثنا در تمامی‌ جهان معتبرند.
۴پس از ورود به دانشگاههای هلند، مدرن‌ترین کتابخانه‌های الکترونیکی‌ و سخت افزاری جهان، به راحتی و به صورت رایگان در اختیار دانشجو قرار میگیرد. با ورود به سیستم کتابخانه ای دانشگاههای هلند، دانشجو به پژوهش‌های دیگر سازمان‌های آکادمیک دنیا که ارزشی معادل میلونها دلار دارند، دسترسی‌ پیدا خواهد کرد.این هزینه‌ها توسط دولت و نیز دانشگاه‌ها پرداخت میشود. اغلب، پرینت گرفتن در بخش های مختلف کتابخانه ها برای دانشجویان رایگان است و در مواردی نیز به ازای هر صفحه ، پنج سنت از دانشجو مطالبه می شود.
۵ پس از آمریکا، مشهور‌ترین و آکادمیک‌ترین و نیز سخت گیر‌ترین سوپروایزر‌های جهان اساتید دانشگاههای کشور هلند هستند.
۶خلاقیت و پیشتاز بودن  در تحقیقات و نیز مرتبط بودن با تمامی‌ مراکز علمی‌ جهان آن هم به گونه ای کاملا فعالانه، نام دانشگاههای این کشور را پرآوازه کرده است.
۷از همان سال اول پژوهش، کاندیدا دکترا به جز پژوهش‌های خویش در بیش از نود در صد کنفرانس‌ها و سمینار‌ها و سمپزیوم‌ها در کشور هلند و یا در کشور‌های همجوار از جمله بلژیک و آلمان و اتریش و سوئیس به صورت رایگان شرکت می‌کند.در موارد نادری که دانشجو برای شرکت در چنین برنامه هایی ملزم به پرداخت باشد، معمولا مبلغ این پرداخت زیر صد یورو خواهدبود.
۸محل پژوهش دانشجوی دکتری معمولاً کتابخانه و منزل است. در مواردی بنا به صلاحدید سوپروایزر و بسته به راضی‌ بودنِ دپارتمانِ مربوطه از دانشجو، دفتری در دانشکده ی مربوطه در اختیار دانشجو قرار داده می شود.( لازم به یادآوری است که در اروپا معمولاً از اصطلاح کاندیدا و یا پژوهش گر برای دانشجوی دکتری استفاده میشود.)
۹چناچه فرد کاندیدا به قدر کافی و وافی سابقه تدریس داشته باشد به وی کلاس‌هایی‌ با پرداخت دستمزد ساعتی‌ واگذار میشود. اما گاه دانشجوی دکتری می بایست در قبال دریافت ۳۰ یورو بن کتاب برای هر جلسه، به عنوان ممتحن در جلسات امتحان حضور به هم رساند.
۱۰مهمترین و آخرین نکته برای کاندیدای دکتری جلب رضایت کامل سوپروایزر است. سوپروایزر بیش و پیش از هرچیز انتظار دارد که فرد پژوهشگر به آنچه در پروپزال خود گفته است عمل کند.
متغاضیان گرامی لطفا فرم ثبت نام آن لاین را در سایت تکمیل و ارسال کنید .