آلمان

تحصیل در آلمان

germany-01

آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی و دنیا برای ادامه تحصیل و زندگیست. اقتصاد قوی و زیرساختهای درست اجتماعی و فرهنگی این کشور را به هدف بسیاری از دانشجویان تبدیل کرده است.

در آلمان موقعبتهای فراوان تحصیلی و پژوهشی وجود دارد و موسسات آموزش عالی این کشور از رتبه و اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردارند.

از این موسسات هر ساله ایده های جدیدی برای پیشرفت و نو آوری در سطح جهانی عرضه میگردد.

در آلمان شرایط بسیار خوبی برای گذراندن یک دوره تحصیلی موفق وجود دارد،البته تنها شما این ایده را در سر ندارید که در آلمان به تحصیل بپردازید،بلکه هر ساله بیش از ۲۵۰۰۰۰ علاقه مند از سراسر جهان برای تحصیل و پژوهش به این کشور سفر میکنند که بیش از ۱۲ درصد کل دانشجویان و محققان در آلمان را تشکیل میدهند.در کمتر کشوری میتوان چنین درصدی را برای دانشجویان خارجی یافت.

germ-MMAP-md

مزایای تحصیل در آلمان

_تحصیل در اکثر دانشگاههای آلمان رایگان است و در برخی از دانشگاهها با شهریه کم تا ۵۰۰ یورو در هر ترم متغیر است که دانشجو با پرداخت شهریه نا چیز از خدمات دانشجویی ویژه ای نظیر کارت تخفیف حمل و نقل شهری و نیز تخفیف برای خرید برخی از کالاها و دیگر خدمات بهره مند میشود.

_هزینه زندگی نسبتا مناسب در آلمان ،بین ۵۰۰تا ۷۰۰ یورو در ماه.

_ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی در بسیاری از رشته ها.

_ محبوبترین کشور غیر انگلیسی زبان دنیا جهت تحصیل و کار.

_ چهارمین کشور محبوب دنیا به لحاظ جمعیت دانشجویان خارجی.

_ حضور حدود ۲۰ دانشگاه آلمان در رتبه بندی ۲۵۰ دانشگاه معتبر دنیا.

_ امکان تغییر رشته به رشته مورد علاقه پس از یک سال از شروع تحصیل.

_ بعد از اتمام تحصیل،اجازه اقامت به مدت یک سال و نیم برای پیدا کردن کار در آلمان وجود دارد،که در صورت کارکردن و اخذ ویزای کاری پس از حداقل ۲سال امکان درخواست اقامت دایم آلمان وجود دارد.

_ تحصیل در یکی از قطبهای صنعتی و اقتصادی دنیا.

_ امکان بازدید از بزرگترین نمایشگاههای تخصصی جهان در آلمان.

study-abroad-berlin-architecture-german-main